Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Питання захисту мирних громадян, які постраждали в результаті бойових дій, має бути вирішене на державному рівні

За три роки на рівні держави так і не було вирішено питання статусу і соціального захисту мирних жителів, постраждалих у результаті бойових дій. Разом з жителями «сірої» зони розроблений законопроект №4794, але так звана правляча коаліція відмовляється виносити його на розгляд до сесійної зали. «Жінки за Мир» вимагають від Верховної Ради прийняти пакет законопроектів, спрямованих на захист переселенців і людей, які постраждали в результаті війни. Про це на регіональному з’їзді Національної платформи «Жінки за Мир» у Маріуполі заявила Наталія Королевська.

«Коли в минулому році «Жінки за Мир» їздили в «сіру зону» з гуманітарними місіями, місцеві жителі виступили з ініціативою законопроекту про статус і соціальний захист мирних жителів, постраждалих в результаті бойових дій. Третій рік поспіль ці люди живуть під бомбардуванням у напівзруйнованих будинках, але їм допомагають тільки волонтери і місцева влада, а уряд кинув своїх громадян напризволяще. Такий документ був підготовлений, але до цього часу керівництво парламенту не винесло його на розгляд депутатів», – сказала голова Маріупольської міської організації Національної платформи «Жінки за Мир» Ніна Павлюк.

Законопроект №4794 передбачає соціальний захист всіх категорій постраждалих у результаті бойових дій мирних громадян: людей, які стали інвалідами, тих, хто був поранений, але не отримав інвалідності, членів сімей загиблих або померлих, переселенців, а також тих, кому було завдано значних матеріальних збиток.

«Жителі Слов’янська, Мар’їнки, Красногорівки, Широкино, Маріуполя, інших населених пунктів Донбасу під час обговорення схвалили законопроект про статус і соціальний захист мирних громадян, які постраждали в результаті бойових дій, його одноголосно підтримав парламентський Комітет з питань соціальної політики. Документ потрібно приймати, як першочерговий. Підтримка мирних громадян, які постраждали в результаті бойових дій повинна бути пріоритетом державної політики України. Також ми наполягаємо, що в Україні повинна бути розроблена і затверджена комплексна програма підтримки переселенців», – підкреслила ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

Довідково: згідно з даними доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини в результаті конфлікту на Сході України загинуло більше 2 тисяч цивільних осіб, від 7 до 9 тисяч мирних жителів отримали поранення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *