Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Україні потрібна справедлива модернізація Пенсійної системи, а не псевдореформа

Непрофесійні рішення уряду призвели до того, що Пенсійний фонд у 2016 році недоотримав 96 мільярдів гривень. Цих грошей вистачило б, щоб підвищити пенсію кожному пенсіонеру на 800 гривень! Про це під час регіонального з’їзду Національної платформи «Жінки за Мир» в Маріуполі заявила Наталія Королевська.

Українські жінки звернулися до Кабінету Міністрів з вимогою негайно провести підвищення і осучаснення пенсій.

«90% українських пенсіонерів знаходяться за межею бідності, а уряд з нульовим рейтингом довіри ставить умову, що пенсії піднімуть, тільки якщо парламент проголосує за Пенсійну реформу. Проект досі ніхто не бачив, а міністри не можуть дати чіткі відповіді на конкретні питання. Підвищити обіцяють не всім, а тільки окремим категоріям. Таке разове і виборче рішення не вирішить проблему тотальної бідності серед пенсіонерів. Влада просто хоче продавити пенсійну аферу в обмін на 1 мільярд кредиту від МВФ», – підкреслила Королевська.

Ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська пояснює, що пенсія за три роки знецінилася в три рази, вижити на неї неможливо. Дефіцит бюджету пенсійного фонду зріс в 1,7 рази, а тільки за 2016 рік через непрофесійні рішення Кабміну збитки фонду склали 96 мільярдів гривень – це майже 4 траншу МВФ, це 800 гривень щомісяця до пенсії кожного пенсіонера.

Учасниці з’їзду звернулися до Кабінету Міністрів, щоб були оприлюднені урядові пропозиції щодо зміни пенсійної системи. На думку «Жінок за Мир» має бути створена робоча група для підготовки і обговорення цього стратегічного документа. Також вони заявили про неприпустимість підвищення пенсійного віку і страхового стажу, а також зажадали підняти пенсії.

«Ні в кого немає сумнівів, що пенсійну систему потрібно міняти, ці зміни торкнуться кожного без винятку жителя нашої країни. Тому уряд не має права на ще одну помилку. Україні потрібна справедлива модернізація Пенсійної системи, а не псевдореформа. А підвищити пенсії мінімум до 3 тисяч і провести осучаснення виплат можна і потрібно вже сьогодні – відповідні законопроекти зареєстровані у Верховній Раді, і в бюджеті є на це гроші!»- заявила Наталія Королевська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *