Наталія Королевська

Наталия Королевская

СОЦІАЛЬНИЙ БАРОМЕТР: Жінки Маріуполя висловилися проти скасування вихідного і святкового дня 9 травня, ще 43% підкреслили, що не можна переглядати історію

СОЦІАЛЬНИЙ БАРОМЕТР: Жінки Маріуполя висловилися проти скасування вихідного і святкового дня 9 травня, ще 43% підкреслили, що не можна переглядати історію

Під час регіонального з’їзду Національної платформи «Жінки за Мир» в Маріуполі понад 400 жінок взяли участь в опитуванні «Соціальний барометр». Опитування стосувалося соціально-економічних і політичних процесів в країні.

Жінки Маріуполя висловилися за відставку уряду і дострокові вибори. Також учасниці опитування проголосували проти підвищення пенсійного віку і засудили спроби переписати історію і скасувати 9 травня. Проти скасування вихідного і святкового днів 9 травня висловилися 54% опитаних, ще 43% підкреслили, що не можна переглядати історію.

DSC_1189

Також вони зазначили, що за останні три роки в Україні не було успішних реформ. Так вважають більше 65% опитаних, майже 16% сказали, що вважають успішною реформу децентралізації, ще 14% – реформу поліції.

На думку 34% учасниць опитування, підвищення комунальних тарифів пов’язане з прагненням монополістів отримати максимально високі прибутки, 32% – кажуть, що зростання обумовлене вимогами МВФ, 15% не змогли відповісти і 14% вважають, що підвищенням тарифів уряд хоче поставити населення в залежність від субсидій.

З приводу розміру зарплат і пенсій, більшість опитаних заявили, що мінімальна пенсія повинна бути вище 5 тисяч гривень – 62%, від 3 до 5 тисяч гривень – 33%, мінімальна зарплата більше 5 тисяч гривень – так вважають 84% учасниць опитування.

DSC_1278

Категорично проти підвищення пенсійного віку висловилися 93% учасниць опитування.

Українські жінки відзначили, що уряд не має право підписувати угоду з МВФ – так вважають 52%, 44% говорять, що меморандум можна підписувати тільки після попереднього опублікування і громадського обговорення.

Понад 52% опитаних заявили, що конфлікт на Донбасі потрібно вирішувати шляхом реалізації Мінських угод, 32% не змогли відповісти на це питання.

Вихід з кризової ситуації в Україні 29% жінок бачать через проведення дострокових парламентських виборів, ще 29% заявили, що потрібна відставка Кабміну і формування нового уряду, 27% вагалися з відповіддю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *