Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Підвищення страхового стажу на 10 років позбавить мільйони українців права на отримання пенсії

Плани уряду провести «шокову пенсійну реформу» призведуть до скорочення кількості пенсіонерів та погіршення умов пенсійного забезпечення. Мільйони людей можуть позбудеться права на отримання пенсії. Про це народний депутат і опозиційний віце-прем’єр-міністр Наталія Королевська написала у своєму Facebook, коментуючи заяву Прем’єр-міністра в ефірі 112 каналу про намір підвищити страховий стаж до 25 років.

Влада хоче збільшити страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію з 15 до 25 років. Це завуальоване підвищення пенсійного віку для українців. Ми попереджали про неприпустимість такого рішення, коли уряд вперше оголосив про проведення «шокової пенсійної реформи», яка зачепить інтереси всіх громадян України», – заявила Наталія Королевська.

За словами народного депутата, якщо при досягненні пенсійного віку не буде необхідних 25 років страхового стажу, громадянин зможе претендувати лише на державну соціальну допомогу, яка нижче мінімальної пенсії, і на початок року в середньому становила 1054 гривні.

Зараз соціальну пенсію отримують майже 1 мільйон із 12 мільйонів пенсіонерів. Але якщо страховий стаж підвищать на 10 років, кількість одержувачів пенсій скоротиться на кілька мільйонів людей, їх просто позбавлять пенсій заднім числом.

«Розповідаючи про підвищення пенсій, якщо буде прийнята пенсійна реформа, уряд займається шантажем суспільства і парламенту. Хочу нагадати, що сьогодні понад 90% пенсіонерів знаходяться за межею бідності. Як виживати тим, кого позбавлять пенсій? Таке фейкове реформування не вирішить проблему тотальної бідності людей похилого віку. Це не реформа, а афера. Україні потрібна справедлива модернізація пенсійної системи», – підкреслила Наталія Королевська.

Довідково. У березні Наталія Королевська представила Концепцію модернізації пенсійної системи, розроблену Інститутом соціального захисту громадян та Національною платформою «Жінки за Мир». Документ передбачає комплекс тактичних і стратегічних рішень, які дозволять стабілізувати ситуацію в Пенсійному фонді і забезпечити виплату гідних пенсій.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *