Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Соціологічні опитування підтверджують рівень недовіри населення України до діючої влади

Наталія Королевська: Соціологічні опитування підтверджують рівень недовіри населення України до діючої влади

За даними всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), на початку літа 2017 70,5% громадян вважали, що керівництво України веде країну в неправильному напрямку і 11,7% підтримували дії влади.

Економічну ситуацію назвали доброю або дуже доброю 0,8% громадян, задовільною – 9,7%, поганою і дуже поганою – 87,1%.

При цьому, на поліпшення життя в Україні через рік сподіваються 10,5%, але 38% вважають, що ситуація погіршиться, а 33,9% думають, що нічого не зміниться (17,6% вагалися з відповіддю).

«Дані опитувань демонструють негативну оцінку і таке ж відношення населення країни до діючої непрофесійної влади. Люди розчаровані в провладних політиках і уряді, яке до сих пір не провело обіцяних системних і корінних реформ, спрямованих на поліпшення життя народу України. Ситуацію могли б змінити дострокові вибори, але влада продовжує стверджувати, що це лише дестабілізує ситуацію в країні», – вважає народний депутат Наталія Королевська.

За даними опитування, проведеного в червні фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва та Центром Разумкова, 48% громадян підтримують ідею дострокових виборів Верховної Ради, якби дострокові вибори були оголошені, то 65% українців прийшли б на дільниці для голосування. При цьому 60% громадян вважають політичну ситуацію в країні напруженою, а 30% називають її критичною.

Дані соціологічних опитувань підтверджують посилення негативних настроїв в країні: лише 16,9% громадян сподіваються, що через рік їхня сім’я буде жити краще, майже 25% опитаних очікують погіршення життя, 38,8% – упевнені, що змін на краще не відбудеться, 20% опитаних не можуть спрогнозувати ситуацію для своєї сім’ї.

Вкрай негативними є оцінки матеріального становища населення: лише 27,5% опитаних заявили, що їм вистачає грошей на їжу, одяг, інші першочергові матеріальні потреби і частину коштів вони можуть відкласти на чорний день. При цьому 50,3% громадян грошей вистачає тільки на їжу і предмети першої необхідності, 17,8% змушені заощаджувати навіть на продуктах.

«Ці цифри відображають реалії життя в нашій країні, це – показники довіри до влади і це оцінка роботи чинного уряду. Спроби влади відволікти увагу населення від існуючих проблем розповідями про небачене економічне зростання через десять років – в 2028 році чи запуском по Дніпру барж з кавунами лише підкреслюють абсолютне нерозуміння урядом ситуації, що склалася і його нездатність ефективно управляти державою», – заявила народний депутат Наталія Королевська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *