Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: У зростанні цін на продукти уряд звинувачує населення України

Наталія Королевська: У зростанні цін на продукти уряд звинувачує населення України

Постановою Кабінету Міністрів № 394 від 7 червня 2017 року Україні з 1 липня було скасовано державно регулювання цін – встановлення торговельної надбавки не вище 15% – на 15 груп товарів. У «вільне плавання» урядом були відправлені ціни на борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці. У список також потрапили ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметана, масло вершкове, олія соняшникова та курячі яйця – тобто продукти, які раніше становили традиційну споживчу корзину середнього українця, але виявилися сьогодні доступні далеко не кожному.

Уряд пояснював скасування держрегулювання цін благими намірами: необхідністю зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси і прагненням до розвитку конкуренції в сфері ціноутворення.

Про те, що це рішення неминуче призведе до зростання цін і збільшення інфляції, уряд волів не згадувати.

«Ми неодноразово попереджали, про те, що скасування державного регулювання цін в умовах триваючої економічної кризи призведе до зростання цін на продукти харчування. Це ляже додатковим навантаженням на плечі населення України, чиї доходи, всупереч всім оптимістичним прогнозам Кабміну, зовсім не поспішають збільшуватися. Зростання цін, як наслідок непрофесійних рішень уряду призведе до нового витка зубожіння народу», – вважає народний депутат Наталія Королевська.

Результатом дій Кабміну стало збільшення інфляції до 15.6%, що виявилося вище прогнозних показників за підсумками шести місяців 2017 року. При цьому базова інфляція в червні підвищилася до 6,8% в річному вимірі і продовжила прискорюватися в липні, в цьому ж місяці Нацбанк погіршив прогноз зростання реального ВВП в 2017 році до 1,6% з 1,9%, зберігши прогноз інфляції на рівні 9,1%.

Однак за повідомленням прес-служби Національного Банку України зростання цін було викликане зовсім іншими причинами і в першу чергу – а саме відновленням споживчого попиту, причому ціни в другому півріччі, попереджають в НБУ, можуть ще значно зрости через додаткове збільшення бюджетних витрат і пенсійних виплат. Мовою урядовців це звучить так: «Створюється ризик посилення фундаментального тиску на ціни».

Зростання цін в липні на м’ясо і молоко, крім відновлення споживчого попиту населення також пояснюється високими світовими цінами і значним обсягом експорту цих продуктів.

Таким чином, за поясненням уряду, в зростанні цін на продукти харчування винне безпосередньо населення України, яке провокує цінові зміни збільшенням споживчого попиту внаслідок, мабуть, стрімкого зростання доходів.

«Вкотре складається враження, що наш уряд живе в іншій реальності. Сьогодні мільйони громадян України опинилися за межею бідності, в країні триває економічна криза, люди живуть на межі бідності, але при цьому стимулюють зростання цін своєї купівельною спроможністю. Ні, зростання цін – це прямий наслідок провальної економічної політики уряду, скасування держрегулювання цін, зниження рівня доходів та неіндексації пенсій. Кабміну варто зняти «рожеві окуляри», перестати займатися написанням липово-бадьорих звітів і реально оцінити результати своєї діяльності. Не варто чекати, поки свою оцінку їм висловить народ України», – заявила народний депутат Наталія Королевська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *