Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Необхідно законодавчо врегулювати питання державних компенсацій мирним жителям «сірої» зони

Наталія Королевська: Необхідно законодавчо врегулювати питання державних компенсацій мирним жителям «сірої» зони

Для тисяч постраждалих мирних жителів отримати компенсацію за зруйноване житло сьогодні можна тільки через суд, при цьому позовів, задоволених на користь позивачів – одиниці. Це питання, як й питання матеріальної компенсації за шкоду здоров’ю, психологічної реабілітації постраждалих, а також відновлення їхнього здоров’я, необхідно вирішити на законодавчому рівні, прийнявши законопроект «Про статус і соціальний захист мирних громадян, які постраждали внаслідок збройних конфліктів». Він підтриманий профільним парламентським комітетом, але більш як рік не виноситься на розгляд в залі парламенту. Про це, після відвідування КПВВ Майорськ та спілкування з жителями «сірої зони», в рамках виїзного засідання парламентського Комітету з питань соціальної політики, заявила народний депутат Наталія Королевська.

«В Україні десятки тисяч постраждалих від бойових дій мирних жителів, які і сьогодні проживають в «сірій» зоні, під регулярними обстрілами. Багато з них втратили дах над головою і змушені жити в підвалах, без світла, води і опалення. Єдина можливість для них отримати компенсацію за зруйноване житло – звертатися в суди. Але виграних справ про відшкодування збитків за житло – одиниці, а для абсолютної більшості постраждалих звернутися до суду занадто дорого, люди ледве виживають », – заявила Наталія Королевська.

За її словами, вирішити дану проблему можна, прийнявши законопроект «Про статус і соціальний захист мирних громадян, які постраждали в результаті збройних конфліктів».

«Ще понад рік тому ми, разом з жителями «сірої» зони, написали законопроект, який спрямований на вирішення найважливіших питань, які стоять на порядку денному у мирних громадян, що проживають на лінії розмежування. Документ всеосяжний – він передбачає і компенсації за зруйноване житло, і виплати за каліцтва і шкоду здоров’ю, як психологічну, так і фізичну реабілітацію людей, оздоровлення і ще цілий перелік пунктів, які держава зобов’язана вирішити. На жаль, спікер вже рік не виносить його на голосування – це втрачений час, за який проблем у людей накопичилося ще більше. Ми будемо наполягати на тому, щоб цей документ став законом – цього чекають тисячі громадян нашої країни, які не з власної волі стали заручниками страшної війни», – зазначила Наталія Королевська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *