Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Уряд зробив все, щоб отримувати пенсії переселенцям було практично неможливо

Наталія Королевська: Уряд зробив все, щоб отримувати пенсії переселенцям було практично неможливо

Ряд рішень уряду у сфері пенсійного забезпечення переселенців зробили фактично нереальним процес отримання ними пенсій та соціальних виплат – це частина плану Кабінету міністрів щодо зменшення кількості одержувачів пенсій в Україні. Про це, під час відвідування пенсійного фонду, в рамках виїзного засідання парламентського Комітету соціальної політики у місті Бахмут (колишній Артемівськ), заявила народний депутат Наталія Королевська.

«Сьогодні ми в черговий раз поспілкувалися з переселенцями і, на жаль, не дивлячись на байки уряду про капітальний ремонт країни у всіх сферах, перелік проблемних питань у них не зменшився. Як і раніше, щоб отримати належну їм за законом пенсію вони повинні пройти сім кіл мук, відстояти в чергах, витратити купу нервів та грошей. Основною перешкодою для них сьогодні залишається дискримінаційна норма про верифікації – щоб підтвердити своє право на отримання пенсії, переселенці повинні кожні кілька місяців проходити обов’язкову ідентифікацію», – заявила Наталія Королевська.

За її словами, уряд у цьому питанні проігнорував як рекомендацію ООН скасувати прив’язку пенсій до довідки переселенця, так і рішення трьох українських судів, які визнали незаконним штучно створені перешкоди для невиплати пенсій та соціальних допомоги мешканцям Донбасу.

«Минулого тижня, ми подали подання до Конституційного суду України – якщо уряд не прислухається до рішень «рядових» судів, ми будемо домагатися визнання антиконституційних рішень Кабміну і коаліції в одній з найголовніших судових інстанцій. Ганебна верифікація та регулярні перевірки за місцем проживання переселенців повинні бути скасовані. Ми прекрасно розуміємо, що створення бюрократичних перешкод, які роблять фактично нереальним процес отримання пенсій вимушеними переселенцями – це частина плану з фізичного зменшення кількості українських пенсіонерів. Тому ми продовжимо боротися, щоб всі громадяни України, які чесно заробили свою пенсію, отримували її без проблем та в гідному розмірі – вони цього заслуговують», – резюмувала Наталія Королевська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *