Наталія Королевська

Наталия Королевская

Наталія Королевська: Верховна Рада зобов’язана прийняти закони про статус і соціальний захист дітей і мирних громадян, які постраждали від бойових дій

Наталія Королевська: Верховна Рада зобов’язана прийняти закони про статус і соціальний захист дітей і мирних громадян, які постраждали від бойових дій

В ході робочої поїздки в «сіру зону», розташовану на лінії розмежування в Луганській області, віце-прем’єр-міністр Опозиційного уряду народний депутат Наталія Королевська відвідала дитячий психоневрологічний інтернат в селищі Гірське.

На сьогоднішній день в інтернаті перебуває 119 дітей у віці від 5 до 16 років з різних куточків Луганської області. Будівля інтернату сильно постраждала від обстрілів в 2014 році, проте, завдяки самовідданості педагогічного колективу активно відновлюється.

Однак уряд досі не розробив комплексної програми підтримки дітей, які змушені жити в зоні військового конфлікту і практично нічого не зробив для їх реального соціального захисту.

«Я наполягаю на тому, щоб мирним жителям, і в першу чергу – дітям, які постраждали в результаті військових дій, необхідно присвоїти особливий статус і забезпечити державну допомогу у відновленні житла, лікуванні, навчанні та оздоровленні», – заявила Наталія Королевська.

На розгляді Верховної Ради вже тривалий час перебувають законопроект: № 6510 «Про внесення змін до законів України, що стосуються соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок бойових дій або збройних конфліктів», який профільний комітет підтримав одноголосно.

«Сьогодні важливо, щоб постраждалі від війни мирні люди, особливо діти, отримали підтримку і турботу з боку держави. Потрібно об’єднати зусилля всієї країни, щоб захистити дітей від злиднів і війни. У багатьох населених пунктах сірої зони батьки змушені віддавати дітей інтернати, щоб вони здобули освіту, тому, що інших способів відвідувати школу на тих територіях просто немає. Мовчати, робити вигляд, що нічого не відбувається і не помічати дітей-жертв війни XXI століття в Україні – неприпустимо і аморально. Тому я наполягаю на негайному розгляді і прийнятті цього законопроекту», – підкреслила Наталія Королевська.

37321891416_114ba83426_o

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *