Наталія Королевська

Наталия Королевская

У Парламенті відбувся другий Національний з’їзд жінок-депутатів всіх рівнів

У Парламенті відбувся другий Національний з’їзд жінок-депутатів всіх рівнів

2 листопада у Верховній Раді в рамках Національної платформи «Жінки за Мир» відбувся щорічний з’їзд жінок-депутатів всіх рівнів, участь в якому взяли народні депутати, депутати обласних, міських, селищних та інших місцевих рад з 20 областей України. В ході засідання жінки обговорили реформи уряду і висунули свої вимоги до проекту бюджету на 2018 рік.

«Сьогодні 150 жінок-депутатів всіх рівнів зібралися в Києві, щоб запропонувати уряду і депутатам свої – альтернативні Кабінету міністрів – вимоги до Державного бюджету України на 2018 рік. Проект бюджету від уряду побудований на хибних макроекономічних показниках і містить ряд неефективних витрат, які неприпустимі в соціально-економічних умовах, що склалися в Україні. Ми вимагаємо відкоригувати бюджет і передбачити підвищення прожиткового мінімуму до 3200 гривень, збільшити мінімальну зарплату і мінімальну пенсію до 5000 і 3500 гривень відповідно», – заявила Голова Національної платформи «Жінки за Мир» Ірина Касьян.

Жінки також вимагають збільшити державні видатки на освіту і медицину, збільшити виплати при народженні дітей, повернути допомогу по догляду за дитиною, відновити академічні стипендії, а також удвічі знизити ціни на газ для населення і тарифи ЖКГ. Ці та інші вимоги жінки виклали в резолюції з’їзду і політичній декларації, які передали прем’єр-міністру та народним депутатам.

IMG_3156

«Сьогодні жінки займають активну позицію – розробляють свої рекомендації уряду, щоб допомогти повернути в Україну мир, стабілізувати систему соціального захисту, знизити градус напруги в суспільстві, поліпшити якість життя людей, захистити дітей і людей похилого віку. Кожна учасниця Національної платформи «Жінки за Мир» – лідер, з величезним досвідом, знаннями і розумінням того, як змінити країну. І для нас, жінок, на відміну від Кабміну і коаліції, безпека вимірюється не кількістю танків, ракет і боєприпасів, а теплими школами з якісною освітою, пенсіонерами, які живуть, а не виживають, адекватними тарифами і соціальними виплатами та впевненістю людей в тому, що держава прийде на допомогу в потрібну хвилину, захистить і підтримає. Саме для цього ми об’єднали наші зусилля і заручилися підтримкою понад 100 тисяч українських жінок», – зазначила Наталія Королевська.

Жінки прийняли резолюцію з вимогами делегатів з’їзду, яку передали прем’єр-міністру і всім народним депутатам України.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *