Наталія Королевська

Наталия Королевская

Жінки України вимагають від Уряду прийняти бюджет соціального захисту та економічного розвитку, а не фіксації злиднів і бідності

У Верховній Раді в рамках Національної платформи «Жінки за Мир» відбувся щорічний з’їзд жінок-депутатів всіх рівнів, участь в якому взяли народні депутати, депутати обласних, міських, селищних та інших місцевих рад з 20 областей України. В результаті з’їзду, жінки підписали резолюцію і звернулися до Кабінету міністрів з вимогою, щоб бюджет 2018 року стало бюджетом соціального захисту та економічного розвитку, а не бюджетом фіксації злиднів і бідності.

«Ми вимагаємо підвищити прожитковий мінімум до 3200 гривень, а не 1700, як пропонує Кабінет міністрів України, оскільки від його розміру залежать фактично всі соціальні виплати в Україні – допомога на дітей, допомоги людям з інвалідністю, одиноким матерям, а також особам, які не мають права на отримання пенсії. Крім того, ми вимагаємо підняти розміри мінімальних зарплат і пенсій до 5000 і 3500 гривень відповідно, для цього наша країна має всі можливості», – заявила Ірина Хижняк, співголова Національної платформи «Жінки за Мир» Харківської області.

За словами учасниць з’їзду, урядовий проект бюджету на 2018 рік – бюджет поліцейської держави, в якому витрати на силові структури значно перевищують витрати на соціальну сферу, освіту і медицину.

«Ми вимагаємо внести зміни в бюджет, щоб з бюджету фіксації злиднів і бідності, він став бюджетом соціального захисту та економічного розвитку. Державними пріоритетами повинні стати збільшені зарплати, пенсії і соціальні виплати; гідний захист дитинства і материнства; стимулювання збільшення рівня народжуваності; допомога ветеранам, людям з інвалідністю та іншим слабозахищеним категоріям. Всі наші вимоги ми виклали в резолюції, яку передали Прем’єр-міністру України та будемо домагатися, щоб кожен пункт був виконаний – це поверне в нашу країну соціальний мир і закладе фундамент для розвитку її економічного потенціалу», – заявила Юлія Ковалевська, співголова Національної платформи «Жінки за Мир» Запорізької області.

Всі ініціативи жінок вже зареєстровані, як поправки до проекту Державного Бюджету-2018 народним депутатом і Ініціатором Національної платформи «Жінки за Мир» Наталією Королевською.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *